Czym jest potencja?

potencjaW telewizji, w prasie i w Internecie tak wiele mówi się o potencji i metodach jej leczenia. Tak właściwie niewiele osób wie co to jest potencja, a także czym objawia się jej brak. Najprościej rzecz ujmując potencja do zdolność organizmu do reakcji seksualnych. Wbrew pozorom, termin ten dotyczy zarówno kobiet jak i mężczyzn.

Potencja poniekąd gwarantuje nam satysfakcjonujące współżycie z drugą osobą. Jeśli chodzi o mężczyzn, mowa tu o długotrwałej erekcji umożliwiającej odbycie pełnego stosunku. W przypadku kobiet potencja objawia się na różne sposoby np. brakiem odczuwania bólu na skutek suchości pochwy.

Zdolność do odbycia stosunku seksualnego pojawia się u nas już we wczesnym dzieciństwie – w okresie dojrzewania. U chłopców będzie to 14. rok życia, u dziewczynek zaś 12. rok życia. Mimo, że potencja pojawia się dość wcześniej, blisko 85 procent mężczyzn w wieku ok. 20. lat nie jest w stanie odbywać stosunków w krótkim odstępie czasu.

Osoby, u których stwierdzono silną potencję mogą pochwalić się także wysokim poziomem libido – większą ochotą na współżycie. Oczywiście potencja i jej poziom zmieniają się wraz z wiekiem. Im starsi jesteśmy tym trudniej nam osiągnąć satysfakcję ze stosunku płciowego.

Jakie są objawy niskiej potencji u mężczyzn?

O problemach z potencją możemy mówić wtedy, gdy mamy poważne problemy z zaspokojeniem potrzeb kobiety, a co więcej nie mamy ochoty na seks. Naukowcy ostrzegają, że „niedosyt seksu” to najczęstsza przyczyna rozwodów i separacji.

Wielu mężczyzn zadaje sobie pytanie: „Dlaczego właśnie ja?” Przyczyn niskiej potencji jest wiele. Najpopularniejszą z nich jest długotrwały stres oraz skrajne przemęczenie organizmu. Na spadek libido narzekają głównie pracoholicy. Niestety, kariera zawodowa nie idzie w parze z dobrymi relacjami w sypialni. Na potencje wpływa nie tylko stres związany z pracą, ale również stres spowodowany problemami życiowymi – nadmiar obowiązków wynikający z posiadania dzieci, brak wsparcia ze strony partnerki, choroba w rodzinie.

Większość panów nie będzie z tego zadowolona, ale na problemy natury seksualnej, również potencje, duży wpływ mają używki – alkohol i papierosy. Jak wiadomo, mogą one doprowadzić do miażdżycy tętnic doprowadzających krew do członka, a w efekcie do zaburzeń erekcji. Niska potencja może wynikać także z nieodpowiedniej diety. Zabawom łóżkowym nie sprzyjają fast-foody, dania wysokokaloryczne oraz produkty przetworzone. Nie da się ukryć, że najlepszym sposobem na silną erekcję jest duża dawka witamin i minerałów. Tych na próżno szukać w jedzeniu na wynos.

Czym starsi jesteśmy, tym trudniej nam walczyć z problemami z potencją. Póki mam czas i chęci, winniśmy poszukać skutecznego sposobu na nasze dolegliwości.

eron_2_728x90